İşletme Fakültesi : Elif Güner

İşletme Fakültesinden akademisyen Elif Güner’in, Litvanya Mykolas Romeris Üniversitesi ziyareti sonrası deneyimleri:

6.12.2022-9.12.2022 tarihleri arasında Litvanya’daki Mykolas Romeris Üniversitesi’nde gerçekleştirdiğim Erasmus sürecimi büyük bir memnuniyetle tamamladım. Benim katıldığım ilk Erasmus projesi olmakla beraber, birçok açıdan da hayatımdaki ilkleri yaşamama fırsat veren bir deneyim süreci oldu.

Üniversiteye ilk girdiğim gün bölüm başkanı Doç. Dr. Irmatas Rotomskis, beni çok güzel karşıladı. Uzun süre benimle ilgilendikten sonra dahil olabileceğim ders ve seminerler, görüşebileceğim hocalar ile ilgili bilgi toplayarak oradaki sürecimi organize etti. Kendisinin önerisi doğrultusunda pazarlama hocası Dr. Öğr. Üyesi Migle Eleonara Cernikovaite ile iletişime geçtim ve bir görüşme tarihi belirledik. Üniversite kütüphanesinin sesli konuşma odası içerisinde biraraya geldik ve orada kendisine doktora tezim ile ilgili bir sunum gerçekleştirdim. Bu faaliyetin benim için oldukça önemli olduğunu düşünmekteyim, zira tez sürecime çok farklı bir bakış açısı katarak araştırma modelime kadar çeşitli ve yerinde öneriler sundu. Doktora tezimi kültürler arası bir düzleme oturtmanın daha özgün olabileceği fikrini öne sürerek, benimle bir makale yazmayı teklif etti. Litvanya ve Türkiye’den veri toplayarak bir makale yazmak şu anki ortak hedefimiz oldu.

Litvanya’nın Vilnüs şehri için de yazacak olursam, küçük, şirin ve bir o kadar da nezih bir şehir olduğunu söyleyebilirim. Senenin son ayında gitmiş olmamın etkisiyle her yerin ışıl ışıl süslenmiş olması, insanların akşam iş çıkışlarında yılbaşı için kurulan açık hava pazarlarına akın etmesi, düzenlenen çeşitli gösteriler benim rüya gibi bir deneyim elde etmemi sağladı.

Bana bu deneyimi elde etmemde vesile olan Haliç Üniversitesi ve süreçte desteğini hiç esirgemeyen değerli Erasmus Ofis çalışanlarına yürekten teşekkür ederim.