İşletme Bölümü : Dr.Öğr.Üyesi İrem Özcan ve Dr.Öğr.Üyesi Nezriye Gözde Bircan

ERASMUS+ personel hareketliliği kapsamında Mykolas Romeris Üniversitesinde ders verme hareketliliğine katılan İşletme Bölümü Dr.Öğr.Üyesi İrem Özcan ve Dr.Öğr.Üyesi Nezriye Gözde Bircan deneyimlerini paylaşıyor;

Erasmus personel hareketliliği kapsamında 14-21 Mart 2023 tarihlerinde Mykolas Romeris University’de ders verme fırsatına sahip oldum. Litvanya’nın Vilnius şehrinde bulunan üniversitede oldukça verimli ve keyifli vakit geçirdik. Erasmus yetkilisi Audra Dargyte Burokiene ve Prof. Irmantas Rotomskis tarafından ilgi ile karşılandık. Ders verdiğimiz uluslararası yüksek lisans sınıfının öğrencileri derse karşı oldukça ilgiliydi. Vilnius’u gezip görme, geleneksel yemeklerini tatma ve kültürünü deneyimle şansımız oldu. Bizim için yabancı dil gelişimi, yeni yerler ve insanlar tanıma, kariyer gelişimi ve tecrübe açısından çok faydalı bir deneyim oldu.

-Dr.Öğr.Üyesi İrem Özcan

14-21 Mart 2023 tarihlerinde Haliç Üniversitesi 2022-2023 Proje Dönemi Erasmus + Personel Hareketliliği ile Vilnus Mykolas Romeris University (MRU)’de misafir doktor öğretim üyesi olarak ders verme şansına sahip oldum. Hareketlilik kapsamında uzmanlık alanım olan hile denetimi ve iç denetim konularında uluslararası yüksek lisans öğrencilerine ders verdim. Daha önce eski kurumumda da erasmus ders verme hareketliliği deneyimim olmuştu. Bu, ondan sonraki ikinci Erasmus ders verme hareketliliği deneyimimdi. Bu deneyimi özel kılan ise hem doktora sınıf arkadaşım hem iş arkadaşım olan Dr. Öğr. Üyesi İrem Özcan hocam ile birlikte aynı üniversiteye kabul almamız oldu. Üniversiteye bizi kabul eden Mykolas Romeris University Dekanı Prof. Dr. Irmanstas Rotomskis ve Uluslararası Erasmus Koordinatörü Audra Dargyte Burokiene bizi oldukça sıcakkanlı ve misafirperver karşıladı. Üniversitede tanışma şansına sahip olduğum diğer hocalar da oldukça yardımsever ve sıcakkanlı davrandılar. Litvanya kültürünü ve insanlarını çok sevdik. Vilnus’ta inanılmaz huzurlu bir şehir hayatı hakimdi ve şehir içi ulaşım açısından herşey düzen içindeydi. Böyle bir deneyimi yaşadığım için çok mutluyum.

-Dr.Öğr.Üyesi Nezriye Gözde Bircan