Hilal Eren: Budapest Metropolitan University, Hungary

Merhaba, ben İşletme 4.sınıf öğrencisi Hilal Eren. 2022-2023 Güz dönemini Budapeşte Metropolitan Üniversitesi’nde Erasmus Öğrenim Hareketliliği ile tamamladım. Benim için yıllardır hayalini kurduğum, inanılmaz ve eşsiz bir deneyimdi.

Bu deneyimde Budapeşte’de okuyor olmamın etkisi çok büyüktü çünkü bir öğrenci olarak hem kültürel anlamda hem de eğlence anlamında beni çok tatmin etmişti. Şehrin her sokağı Orta Avrupa’da olduğunuzu hissettiren ve yıllara meydan okumuş yapılarla dolu. Ayrıca diğer Avrupa ülkelerine göre biraz daha ucuz olması beni çok rahatlatmıştı.

5 aylık süre boyunca birçok farklı kültürden arkadaşlar edindim, 7 tane ülke gezdim, birçok dilden az da olsa yeni kelimeler öğrendim. Tek başıma hiç bilmediğim bir ülkede yaşamak, bazen tek başıma seyahatlere çıkmak bile bana çok fazla şey kattı ve olgunlaştırdı.

Üniversitemde yerli hocalarla ve arkadaşlarla tanışmak, network oluşturmak, farklı bir eğitim sistemini görmek akademik anlamda beni çok geliştirdi.

Çocukluğumdan beri gitmek istediğim ülkeleri gezme fırsatı buldum ve gittiğim ülkelerde de yeni insanlarla tanıştım. Benim için büyük bir tutku olan futbolu, Avrupa’da da doyasıya deneyimleme fırsatı buldum. Fenerbahçe maçı için 8 saatlik uzaklıkta olan Krakow’a gitmek bile hayatımdaki en kıymetli anlardan biriydi.

Hem karşı okulun hem de üniversitemizin Erasmus ofislerinin ve Erasmus Koordinatörlerimin bu süreçteki katkıları ve yardımları yadsınamaz, bunlar için de çok teşekkür ederim.

Akademik ve kültürel anlamda kendinizi bir adım öne taşımak ve İngilizce seviyenizi geliştirmek için Erasmus eşsiz bir fırsat. Erasmus yapmayı düşünen ya da tereddütte kalan arkadaşlarıma tavsiyem kesinlikle bu fırsatı değerlendirmeleri😊  İYİ Kİ!