Bilgi İşlem Daire Başkanlığı : Mustafa Ekinci

Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığından Mustafa Ekinci’nin Erasmus Personel Hareketliliği deneyim paylaşımı;

Merhaba, 27 Şubat-3 Mart 2023 tarihleri arasında Macaristan’ın Veszprém şehrinde bulunan Pannonia Üniversitesi’nde Erasmus+ Personel Hareketliliğine katılma fırsatı buldum.

Üniversiteye ulaştığımızda beni üniversitenin Erasmus Koordinatörü Kolos Adorján ve Bilgi Teknolojileri Fakülte Koordinatörü Orsolya Ujvári karşıladı. Üniversitede bulunduğum ilk gün Kurumsal İletişim Birimi personelleriyle tanıştım ve üniversitenin geçmişi ve gelecekteki planları hakkında bilgi edindim. Daha sonraki günlerde robotik, kimya ve aydınlatma laboratuvarlarını ziyaret etme şansım oldu. Ayrıca bu laboratuvarlarda yapılan araştırmalar üzerine muhabbet etme ve fikir alış verişinde bulunma fırsatı buldum.

Şehirle ilgili detaylara değinecek olursam, şehrin nüfusu yaklaşık altmış bin. Şehrin Orta Avrupa’nın en büyük gölü olan Balaton Gölü’ne kıyısı bulunmakta. Gölün çevresinde plajların ve eğlence mekanlarının bulunduğuna bakılırsa bu şehrin yaz aylarında turistlerin ilgisini çekeceği rahatlıkla söylenebilir. Macaristan’a gitmişken başkent Budapeşte’yi de ziyaret etmek isterseniz Veszprém’den Budapeşte’ye ulaşım trenle yaklaşık iki saat sürüyor.

Bu deneyimi elde etmemde bana yardımcı olan Haliç Üniversitesi’ne ve Erasmus ve Değişim Programları Koordinatörlüğü ekibine teşekkürlerimi sunarım.

Mustafa Ekinci