2023-2024 AKADEMİK YILI GÜZ DÖNEMİ ERASMUS+ KA171 AVRUPA DIŞI ÜLKELERDE PERSONEL DERS VERME HAREKETLİLİĞİ 2. ÇAĞRI SONUÇLARI YAYINLANDI!

2022 Erasmus+ KA171 projesi ders verme hareketliliği 2. çağrı kapsamında hareketlilik kontenjanı Ulusal Ajans tarafından her ülke için tahsis edilen bütçe miktarına göre hesaplanmıştır.

Erasmus+ Personel Hareketliliğinde yer alabilmek için İngilizce Yeterlilik Sınavı barajı 50 puandır. Minimum puan barajını geçemeyen başvurular hak kazanamamıştır.

Erasmus Puanı daha önce başvuru ilanında belirtilen kriterlere göre hesaplanmıştır.

Seçim sonuçlarına itiraz için personelimiz, Erasmus ve Değişim Programları Koordinatörlüğüne 09.10.2023- 13.10.2023 tarihleri arasında yazılı olarak başvurabilecektir.

Personelimizin karşı kurumdan onay aldığı tarihlerde değişiklik talepleri mücbir sebep olmadıkça ve karşı kurum talep etmedikçe kabul edilmeyecektir. Tarih değişikliği proje tarihlerinde herhangi bir aksamaya yol açmayacak şekilde değerlendirilecektir.

Ad SoyadÜnvanFakülteBirim / Bölümİlk defa Erasmus programdan faydalanmakDaha önce hareketliğe katılmış olmakErasmus Koordinatörü olmakHizmet Yılı PuanıDaha önce gidilmeyen bir bölümden gidiyor olmakDaha önce gidilmeyen bir ülkeye gidiyor olmakYabancı dil puanıYabancı Dil Puanının %20’siYabancı Dil SınavıErasmus PuanıDURUMYERLEŞTİRİLDİĞİ KURUM
Ş****A*****DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİMESLEK YÜKSEKOKULUÇOCUK BAKIMI VE GENÇLİK HİZMETLERİ15 1015 1067,5013,5YDS63,5ASİLKeimyung University
K*****Ç*****DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİFEN VE EDEBİYATPSİKOLOJİ15101085,0017İngilizce Ders Veren Personel52ASİLKeimyung University

SONUÇLAR SONRASI SÜREÇ;

Hak kazanmış olan akademik personelimizin bilgileri ve belgeleri karşı kuruma iletilecek ve faaliyet için onay alınacaktır. Karşı kurumdan kabulleri ve gerekli belgeleri iletilen personelin, kabul mektubundaki tarihlere göre vize sürecine başlaması gerekmektedir.

Vize başvurusu için konsolosluk tarafından vize yazısının talep edilmesi durumunda ofisimiz ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

Hibe sözleşmeleri, gidilecek olan ülkenin vizesi temin edildikten sonra imzalanacaktır. Hibelendirmeler hareketlilik öncesi ön ödeme olarak seyahat desteğinin %100’ü + bireysel desteğin %70’i, hareketlilik sonrası gerekli tüm belgeler tamamlandığında kalan %30 olacak şekilde yapılır.

 Hibe Sözleşmesi için gerekli olan belgeler;

-Vize fotokopisi

-Vakıfbank EU Hesap Bilgileri

-Sağlık sigortası

Gidilecek olan ülke için vize şartı aranmıyorsa veya yeşil pasaportunuz bulunuyorsa, hibe sözleşmesi yapılabilmesi için satın alınmış ya da rezerve edilmiş seyahat bilgilerinin ve pasaport bilgilerinizi ofisimize iletilmesi gerekmektedir.