Yağmur Çetiner: University of Life Sciences Lublin, Poland

Student : Yağmur Çetiner

Merhaba,

Ben Beslenme ve Diyetetik İngilizce 2.sınıflardan Yağmur Çetiner. Erasmusumu 2.sınıf güz döneminde , Polonya Lublin’de University of Life Sciences okulunda yaptım.

Erasmus yapmak her zaman çok büyük bir hayalimdi ve bunun için çabaladığım her dakikaya kendime teşekkür ediyorum.
Polonya Erasmus için çok uygun ve popüler bir şehir. Özellikle Lublin tam bir öğrenci şehri.Farklı kültürler, farklı arkadaşlar kazanmak açısından Erasmus yapmam harika oldu. Neredeyse avrupanın çoğu ülkesinden kazandığım arkadaşlar oldu.

Bizim gibi Erasmus öğrencileri için oluşturulmuş ESN Lublin sayesinde bir çok organizasyondan haberimiz oluyor ve o organizasyonlarda hem eğlenip, hem farklı kültürler tanıyıp hem de dilimizi geliştirme şansımız oluyordu.

Polonya’da okuduğum okulda neredeyse her gün laboratuvar görme şansım oldu. Farklı deneyler yaparak kendimi araştırma alanında da geliştirdim ve geleceğim için akademik anlamda kendime yatırım yaptım.

Gelelim en eğlenceli kısma. Polonya dahil olmak üzere 8 ülke, 11 şehir gezme şansım oldu. İçlerinde hayalim olan şehirlerden Amsterdam ve Roma’da bunlara dahildi. Normal hayatımda bu kadar şehri arka arkaya ve doyasıya gezme şansım olmazken, Erasmus sayesinde tüm hayallerimi gerçekleştirebildim.
Kaldığım yurtta hayatım boyu sürecek çok güzel dostluklar kurdum ve orada adeta bir aile gibi hep birlikte yaşadık.

Eğer içinizde ufacık bile bir şüphe varsa, onu hemen yok edin ve hemen Haliç Erasmus sayfasına gidin. Gelecekte kendinize teşekkür edecek ve asla pişman olmayacaksınız.

İyi ki bu macerayı yaşamışım. Bunu bana sağlayan okulum ve Erasmus ofisine teşekkür ederim.
Sevgiler,

Yağmur Çetiner